I Regionalny Kongres Kobiet

13 maja 2019 po raz pierwszy w Toruniu odbył się Regionalny Kongres Kobiet #aktywna. To znana i rozpoznawalna inicjatywa kobiet dla kobiet, której inicjatorką jest prof. Magdalena Środa. Kongresy na szczeblu ogólnopolskim i regionalnym są organizowane od niemal 10 lat.
Regionalny Kongres Kobiet odbył się w Dworze Artusa. Było to wielkie spotkanie kobiet z różnych środowisk, które rozmawiały na tematy dla kobiet ważne. W sześciu panelach z wyjątkowymi gośćmi odbyły się aktywne rozmowy w kobiecym gronie: o polityce, nauce, tolerancji, przedsiębiorczości, kulturze i działalności społecznej. 
Gośćmi honorowymi toruńskiego Kongresu były:
- prof. Magdalena Środa - inicjatorka Kongresu Kobiet, etyczka, filozofka, publicystka
- dr Sylwia Spurek - Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania
- stuletnia mieszkanka Torunia Aurelia Liwińska z niezwykłą historią i energią
 Wśród panelistek pojawiły się przedstawicielki świata kultury, nauki, polityki i biznesu. Niezwykłe wrażenie wywarła oprawa wizualna i promocja wydarzenia, o którą zadbała zadbała Agencja Marketingowa MSU Publishing.
W 2018 rok przypadała 100. rocznica uzyskania przez kobiety praw wyborczych, co jeszcze podnosiło rangę wydarzenia. W tym roku odbywał się również jubileuszowy, 10. Ogólnopolski Kongres Kobiet.
1
tygodnie przygotowań
1
#aktywnych gości
1
panelistek
0
panelista
1
godzin rozmów o tym, co dla kobiet ważne
1
nadmuchanych balonów
1
żeńskich końcówek
0
tulipanów

oraz kilkaset uścisków dłoni i tysiące uśmiechów